מה חשוב לדעת על קניית רכבים במזומן - אס איז מוטורס קונה רכבים במזומן

קונה רכבים במוזמן - AS IS MOTORS

אנחנו באס איז מוטורס קונים רכבים ומשלמים במזומן והכל במסגרת החוק! מאז שיצא חוק המזומן באוגוסט 2022 הרבה תוהים ושואלים את עצמם האם מותר להם למכור את מכוניתם הישנה לקונה רכבים במזומן. ובכן – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא

קניית רכבים במזומן

מי קונה רכבים במזומן ומהן היתרונות של מכירת רכב ישן במזומן

רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הכי נפוץ בישראל, אבל מה קורה אם רוצים למכור אותו? במאמר זה נסביר מי קונה רכבים במזומן ומה היתרונות של זה עבור כל אחד ואחת מאיתנו

אחת הדרכים המשתלמות למכור את הרכב הפרטי היא למצוא קונה שמוכן לשלם במזומן. כל עוד עושים את זה בצורה מסודרת ועל פי החוק, ניתן להפיק שורה ארוכה של יתרונות מתוך מהלך מחושב של קניית רכבים במזומן ובתגמול מיידי. יתרה על כך, צריך לזכור שלא כל מי שקונה או מוכר רכבים מציע את האפשרות הזו. לכן כבר בשלבים המוקדמים של מכירת רכב, כדאי להכיר את האופציות שעל הפרק.

היכרות עם אופציות שונות של קניית ומכירת רכבים רלוונטית ככל הנראה עבור כל אחד ואחת מאיתנו. הסיבה לכך היא שהרכב הפרטי הוא עדיין אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל, מה שהופך אותו לשכיח מאוד גם בשוק הפרטי.

חוק המזומן בישראל: מה כדאי לדעת?

רשות המיסים מטילה מגבלות על תשלום או תקבול במזומן בכמה עסקאות ספציפיות: עסקה, שכר עבודה, הלוואה, תרומה או מתנה. בכל אחת מהאפשרויות הללו, המטרה היא לצמצם את השימוש במזומן על מנת לשפר את המלחמה בהון השחור. לכן, החל מהתאריך 1 לאוגוסט 2022 כבר יש מגבלות גם על פעולה שמתבצעת מול עוסק וגם על פעולות בין אנשים פרטיים.

העניין הוא שחוק המזומן בישראל לא חייב לבוא על חשבון היתרונות של התנהלות מול אדם אשר קונה רכבים לפירוק. במקרים שבהם הערך של הרכב ממילא אינו גבוה, קניית רכבים לפירוק עדיין מתאפשרת תחת המגבלות של חוק המזומן.

המגבלות שנקבעו בחוק המזומנים ומשפיעות על קניית רכב במזומן

אלו המגבלות הרלוונטיות שנקבעו בחוק המזומנים ויכולות להשפיע על התנהלות מול גוף אשר קונה רכבים לפירוק או מתכוונים להשתמש רק בחלקי החילוף שלהם:

  • ניתן לשלם או לקבל את כל הסכום במזומן עד 6,000 ש"ח אם מבצעים פעולה מול עוסק מורשה או פטור
  • בפעולה מול עוסק מורשה או פטור שהסכום שלה גבוה מ-6,000 ש"ח ניתן לשלם או לקבל במזומן רק עד 10% ממחיר הפעולה או עד 6,000 ש"ח – לפי הנמוך יותר
  • לא ניתן לשלם או לקבל במזומן שכר עבודה בסכום של מעל 6,000 ש"ח
  • בפעולה בין אנשים פרטיים ניתן לשלם או לקבל מזומן בסכום של עד 15,000 ש"ח
  • בפעולה שגבוהה מסכום של 15,000 ש"ח בין אנשים פרטיים, ניתן לשלם או לקבל במזומן רק עד 10% ממחיר הפעולה או עד 15,000 ש"ח – לפי הנמוך ביניהם

בעסקה של מכירת רכב קיימת החרגה ומותר לקבל או לשלם עד 50,000 ש"ח במזומן. אם הרכב שווה יותר, ניתן לקבל או לשלם במזומן רק עד 10% ממחיר העסקה או עד 50,000 ש"ח – לפי הנמוך ביניהם.

קודם פוגשים את מי שרוצה לקנות את הרכב. לאחר מכן מתאמים מחיר, מבצעים העברת פעולות ומקבלים את הכסף.

קניית רכבים במזומן ואיך זה קשור אלינו?

קונה רכבים במזומן - אס איז מוטורס

קונה רכבים לפירוק ונסיעה במזומן – היתרונות

כדאי לברר על קניית רכבים במזומן כי יש לזה יתרונות רבים:

  1. חוסך זמן כי התגמול מיידי
  2. חוסך עמלות העברות וצ'ק
  3. מבטיח אמינות גבוהה של המוכר

    לסיכום, מזומן הוא כלי יעיל בעסקות מכירת וקניית רכבים. מכאן והלאה, רצוי לשים לב למאפיינים ולמגבלות של חוק המזומן וכך לדאוג לתהליך מסודר מול קונה רכבים מסחריים או פרטיים.

תוכן עניינים